Четвер, 13 Лютий 2020

І знову про громади...

 

     Децентралізація триває вже п’ятий рік поспіль. За цей час в Україні сформувалася майже тисяча ОТГ. Але добровільність об’єднання вичерпала себе — всі, хто хотів об’єднатися, вже це зробили. Тепер громадам варто готуватися до наступного етапу — коли формування терустрою відбуватиметься в адміністративному порядку.

Сьогодні переважна більшість територіальних громад в Україні, незважаючи на наявність законодавчо передбаченого права, не можуть вирішувати питання місцевого значення повною мірою. Причин для цього порівняно небагато (недостатність бюджетних коштів, відсутність необхідної інфраструктури, кваліфікованих кадрів тощо), але їх наявність часто-густо призводить до того, що значна частина сільських та селищних громад «левову» частку питань місцевого значення не можуть вирішувати належним чином, зокрема, утримувати приміщення та будівлі комунальної власності, здійснювати збір та вивезення побутових відходів, будувати та ремонтувати дороги, забезпечувати благоустрій сільських територій тощо. Іншими словами, більшість територіальних громад сьогодні в Україні залишаються неспроможними. І якщо зміст поняття неспроможної територіальної громади здебільшого є зрозумілим, то поняття спроможної громади потребує додаткового та більш ретельного з’ясування. А тепер розглянемо складові поняття «спроможна територіальна громада» та розкриємо їх основний зміст. До потенційно – спроможних громад варто віднести, зокрема:

• наявність необхідної інфраструктури;

• наявність достатніх фінансових ресурсів та джерел їх утворення;

• наявність кваліфікованих людських ресурсів (кадрів);

• наявність певного обсягу повноважень у представницького органу місцевого самоврядування (місцевої ради), обраного громадою;

• наявність активно налаштованої частини територіальної громади, які беруть участь у вирішенні низки питань її життєдіяльності.

А давайте подивимось які перспективи формату створення об’єднаної громади в Ананьївському районі. Вже декілька місяців іде обговорення про створення однієї (в межах району) або двох громад (Ананьївська міська та Долинська сільська). З приводу цього питання неодноразово проводились наради в районній та обласній адміністраціях. Так, підсумкова нарада пройшла 11 лютого під головуванням першого заступника ОДА Овечкіна В.І. Ананьївську делегацію представляли депутати районної ради на чолі з головою Баланом М.О., депутати обласної ради Щербина В.М. та Біб С.О. Першим взяв слово голова Долинської сільської ради Думітрашко М.Б., який бачив створення двох громад – Ананьївську міську та Долинську сільську об’єднану з с. Новоолександрівка. Потім взяв слово голова районної ради Балан М.О. який наголосив, що на зборах села Новоолександрівка жителі виявили бажання приєднатися до Ананьївської міської громади. А депутат районної ради Сєдов В.О. продемонстрував присутнім карту Ананьївського уїзду 1889 року, при цьому наголосив, що район повинен бути цілісним. Якщо говорити відверто, то ідея створення окремих ОТГ ґрунтувалася на особистому інтересі певних осіб, що очікували отримувати певну вигоду від цього. Навіть, зараз помітні відверті авантюри зі створення громад чи приєднання нових територій до ОТГ, при цьому, звісно ж, думка населення не враховується. З досвіду можна сказати, що мудрі господарі, керівники громад прекрасно розуміють можливості перспективної ОТГ в тій чи іншій конфігурації. Давайте розглянемо, чи Долинська сільська громада є потенційно-спроможною… Мабуть, що ні… Жоден з аргументів перерахованих вище не спостерігається. До речі, депутат обласної ради Щербина В.М. заявив, що він готовий ініціювати та безпосередньо брати участь в ремонті дороги Ананьїв – Долинське.

Вислухавши доводи обох сторін, перший заступник керівника Одеської ОДА Вячеслав Овєчкін прийняв рішення відправити доопрацьований перспективний план, який відповідає усім законодавчим нормам до Кабінету Міністрів України.

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

2 copy_copy_copy_copy

4 copy

6 copy

Read more

Календар новин

<< < Лютий 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29