реформи у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!

Повідомляємо, що з 25.03.2015 набув чинності Закон України від 05.03.2015 року № 247-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», яким надається можливість, як приватним так і державним нотаріусам, здійснювати державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від вчинення нотаріальної дії.

Отже, будь-який громадянин має можливість звернутися безпосередньо як до приватного/державного нотаріуса так і до державного реєстратора для реєстрації вказаного права за договором оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

 

 

 

Реформи у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно

 

Впродовж останніх років одним з основних напрямків, спрямованих на реалізацію реформ системи державної реєстрації, є втілення в життя наймаштабніших реформаторських змін в цій сфері.

Зокрема, реформаторські зміни відбуваються в роботі державних та приватних нотаріусів.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» № 247-VIII від 05.03.2015, який набрав чинності25.03.2015. (далі – Закон), уповноважено нотаріусів здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно у порядку та випадках, встановлених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Водночас, нотаріусу надано можливість проводити державну реєстрацію:

-         речових прав, похідних від права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право;

-         права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яке виникло та оформлене в установленому порядку до 01 січня 2013 року, одночасно з державною реєстрацією похідного від нього речового права на таку земельну ділянку.

Таким чином, Законом передбачено розширення повноважень нотаріусів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно не тільки під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, а також під час здійснення функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно, які згідно ст. 3 Закону України «Про нотаріат» здійснюються у порядку та випадках, встановлених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Вказані зміни є дуже важливими,особливо, для населення сільської місцевості, так як органи державної реєстрації прав розташовані тільки у містах обласного та районного значення. Збільшення чисельності державних реєстраторів в Україні потребує значних витрат коштів державного бюджету.

Державні нотаріальні контори також розташовані у містах обласного та районного значення, але їх чисельність більше ніж чисельність державних реєстраторів органів державної реєстрації прав.

Робоче місце (контора) приватного нотаріуса знаходиться у межах нотаріального округу, в якому приватний нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, а саме, не тільки у містах обласного та районного значення, а і у містах, селах та селищах районів областей України.

Отже, державні та приватні нотаріуси України, чисельність яких значно більша ніж державних реєстраторів, зможуть максимально спростити процедуру державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, зокрема, державної реєстрації речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31