Один район – одна громада (Шелехівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Наступним пунктом зупинки стала Шелехівська школа, куди голову наполегливо запросило керівництво навчального закладу. Директор навчального закладу Параска Грабовенко привітно зустріла гостей та провела експрес-екскурсію. Голова райради побував навіть у їдальні, де ознайомився шкільним меню та на власні очі пересвідчився, що дітей годують різноманітною і поживною їжею. Візит був неочікуваним, отож і до перевірки персонал не встиг підготуватися, а тому й результати її були неупередженими.
Гарне враження залишилося і після знайомства з учнями різного віку – позитивні, усміхнені школярі радо вітали гостей. Довершило враження і спілкування з педагогічним колективом. Для голови районної ради було важливим почути їх думку стосовно децентралізації. Директорка вже на початку розмови наголосила, що найбільше освітян хвилює, чи залишиться школа у рамках новоствореної громади. «Не буде школи – село помре!» - такий справедливий висновок зробила Параска Іванівна та додала: «Ми розуміємо, що процес децентралізації неминучий і ми покладаємо надії на нього. Тим паче, що бачимо останні позитивні тенденції – до нашого села повертаються люди, купують хати. А це не може не радувати. Звісно, як і усе нове, нас трішки лякає реформа, але ми бачимо себе в Ананьївській громаді, разом. Ми – за наш район!»»
На ці слова .М.О.Балан сказав наступне: «Головне для вас – не помилитися з вибором старости та депутата – тих, хто представлятиме та захищатиме ваші інтереси у новоствореній громаді. Це має бути небайдужа людина.» Цю думку підтримала і вчителька Шелехівської школи Марина Приступа: «Так, обирати треба людину достойну, яка матиме довіру наших односельців!»
Стосовно основних моментів розподілу корштів майбутньої громади вичерпні відповіді надав заступник голови райради Петро Зейкан, який зазначив, що громада буде зацікавлена в контролі кожної копійки.
На завершення зустрічі П.І.Грабовенко попросила гостей звернути увагу на проблему, яка потребує негайного вирішення – шкільне подвір’я. Воно стало каменем спотикання між адміністрацією школи та сільською владою. На превеликий сум в місцевому бюджеті усе ніяк не віднайдуться кошти на придбання та встановлення плитки. У негоду до школи неможливо зайти, двір перетворюється у суцільне болото, яке діти несуть на взутті до приміщення. Дослухавшись до проблеми, М.О.Балан порадив директорці написати офіційне клопотання, яке буде розглянуто на найближчій сесії. На думку ж більшості вчителів вирішення питання залежить саме від сільської ради. На неї і покладаються основні надії. Хочеться сподіватися, що найближчим часом сторони досягнуть розуміння і проблема впорядкування шкільного подвір’я буде вирішена.
Вікторія Урбан
(Далі буде)
17
18

Календар новин

<< < Лютий 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28