Один район – одна громада (Друга с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Солідарність з учасниками попередніх зборів виявили і актив громади Другої сільської ради, які того ж дня відбулися в приміщенні школи.
На початку розмови голова районної ради Микола Балан розповів про ті негативні процеси, які передували утворенню Ананьївської громади: затягування процедури, замовчування та ігнорування. На сьогодні це призвело до втрати колосальних коштів, які можна було б спрямувати на ремонт доріг, розвиток інфраструктури, поліпшення добробуту жителів. «То до чого ж ми прагнемо – запитав присутніх Микола Олексійович, - до сильної громади чи слабенької?» На передбачувану відповідь – сильна і потужна громада – голова районної ради пояснив свою роль у нинішніх процесах: «Нині усі мої прагнення спрямовані на те, щоб наздогнати те, що втрачено районом за ці останніх чотири роки. Ми згаяли час і втратили великі кошти, які допомогли б розвивати громаду. Отож зараз я виступаю своєрідним чорноробочим, який має виконати найважчу роботу – об’єднати довкола Ананьєва інші села, аби разом йти до змін. Цей процес нелегкий, бо амбіції деяких землевласників перешкоджають утворенню однієї потужної громади. Але, переконаний – люди правильно все оцінять та приймуть єдино правильне рішення.»
Жителя Третьої дільниці Миколу Баганця хвилювало, аби до керівного складу майбутньої громади не втрапили ті ж самі персони, на що голова райради дав ясну відповідь: обиратимете ви – отож, від вас і залежатиме, які обличчя з’являться завтра у владі.
Людмила Площанська обурено розкритикувала стан міського базару, керівництво якого, за словами жінки, аніяк не дбає про зручності покупців, а лише справно збирає базарне.
Користуючись нагодою і присутністю районного керівництва депутат міської ради Людмила Лисогора поцікавилася подальшою долею школи №5. З деяким заспокоєнням присутні сприйняли новину про те, що незабаром приміщення перейде до міського будинку-інтернату.
Юрій Хаджилій торкнувся жахливого стану сільського клубу, що на Третій дільниці Ананьєва. Чоловік просив, щоб нарешті заклад відремонтували. Ясність з цього питання вніс присутній на зборах депутат районної ради Олександр Шевченко, який повідомив, що проблема знаходиться на контролі, але її вирішення вимагає великих коштів. Не оминув увагою депутат і обговорюваної теми – децентралізації. Він поділився своїми поглядами та вивченим досвідом. Основне, за словами Олександра Пилиповича, - це правильно скласти статут майбутньої громади: «Тоді з’являться кошти і села заживуть. Реформа децентралізації надає нового значення поняттю «наше», натомість втрачається поняття «державне». Ми, жителі Другої сільської ради, географічно близькі до Ананьєва, пишемося, як Ананьїв-Другий. Тож долею нам судилося бути разом!» - таким висновком поділився з присутніми депутат райради. З ним була солідарна і Любов Буряк¨ «Нам треба одна велика громада!»
Емоційне та досить відверте обговорення завершилося голосуванням – ним люди висловили свою одностайну згоду щодо утворення однієї громади з Ананьєвом.
Вікторія Урбан
(далі буде)
13
14

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31