Один район – одна громада (Романівська с/р)

Один район – одна громада
Децентралізація невідворотно торкнулася і нашого району. Вже немає часу на затягування та очікування. Навпаки – часу обмаль. А тому у голови районної ради Миколи Балана назріла необхідність напряму звернутися до людей, пересічних ананьївців та запитати їх думку стосовно цієї наймасштабнішої реформи. Адже, лише почувши голос народу, можна знати вірний напрямок, в якому і рухатиметься мабутнє району. Отож, яким буде подальша доля Ананьївщини – пошматованої на дрібні і слабкі громади чи потужної і конкурентоздатної – з’ясовував голова райради Микола Балан та його заступник Петро Зейкан минулого тижня під час зустрічей з активом сільських рад. Перший, пілотний візит, відбувся, як ми вже повідомляли, до Шимківської сільради. Він надихнув очільника району на продовження діалогу з сільчанами і наступна розмова відбулася з активом Романівської сільської ради.
Оскільки у випадку з нашим районом розглядаються два варіанти реформування – залишитися в нині діючих межах, або ж утворити дві нових громади – саме з цього і розпочалася розмова.
На початку М.О.Балан з жалем констатував про даремно втрачений час – 4 роки змарновано невідомо на що, громаду не утворено, натомість посилилися прагнення окремих, за словами Миколи Олексійовича «князьків», від’єднатися та керувати новоутвореною громадою. Але свої амбіції вони прагнуть реалізувати за рахунок інших сільрад, зокрема, хижі погляди є і в сторону Романівської сільради. – Як економіст, як людина, як голова районної ради відповідально вам заявляю – перспективи з’являться лише у потужної і великої громади. А що вам може дати приєднання до сільської ради, в якій треба з нічого створювати основні життєво важливі підрозділи: поліцію, службу порятунку, лікарню, пенсійний тощо. Усі зароблені вашою сільрадою кошти йтимуть на підтримку новоствореної громади. То навіщо вигадувати велосипед, коли все вже є? Краще скерувати фінансові потоки на вирішення болючих питань, - підкреслив Микола Олексійович та нагадав присутнім долю Мардарівки, яка так і не стала для Подільського району рідною і не відчула переваг, відійшовши від Ананьївського району.
Звісно, що у розмові не оминули і болючої для романівців теми – сполучення з районом. Присутні висловлювали згоду щодо приєднання до Ананьєва, але наголошували на крайній необхідності впорядкувати ту єдину ниточку, яка пов’язує сьогодні село та місто. На підтримку цього висловився і депутат районної ради Сергій Сулима, який однозначно підтвердив думки переважної більшості сільчан: «Ми – до Ананьєва!» З ним була солідарна і директорка Романівської школи Олена Ольховська: «Дорога – це життя: соцзабез, лікарня, пенсійний, інші важливі структури. Налагодиться дорожнє питання – налагодиться все!»
Ще одне гостре питання, яке, поряд з дорогами виринало не лише в Романівській сільраді, а згодом й на інших сходках, була земля. Зокрема, Людмила Гулько поскаржилася на недобросовісні розрахунки за пай, Наталія Крута має проблеми з переоформленням земельного паю. Усі озвучені питання голова райради уважно вислухав та пообіцяв знайти шляхи їх вирішення.
Наостанок зборів актив сільської громади одностайно проголосував за приєднання до Ананьєва.
Вікторія Урбан
7 copy
8 copy

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31