Один район - одна громада (Новогеоргіївська с/р)

 Один район - одна громада

Зустріч з активом Новогеоргіївської сільської ради одразу розпочалася з надзвичайно приємних вражень та захоплення – директор сільської школи Валентина Трандасір провела гостям екскурсію навчальним закладом. Після цього вже якось не пасувало школу називати сільською. Тут відчуваються глобальні зміни, господарська рука та дбайливе ставлення колективу. Кожен клас – будь то дитсадок чи школа – являє собою шедевр: стіни покриті малюнками, які не просто прикрашають, а несуть освітню мету. Перший поверх навчального закладу завершили оформлювати, а другий ще у процесі. Здивуванню не було меж, адже подібного навчального закладу навряд чи можна знайти у районі. А оскільки рівень художньої творчості у школі досяг такого потужного рівня, то директорка вирішила за доцільне відкрити «Творчу майстерню» - отож, гості змогли побачити, в яких умовах народжуються шедеври.

Основну ж тему – децентралізацію – громадський актив обговорив згодом. На початку розмови голова районної ради Микола Балан, користуючись нагодою, привітав присутніх освітян з професійним святом та побажав їм усіляких гараздів. Не оминув гість увагою і побаченого: «На стінах вашого навчального закладу – ваш талан, творчість. Відчувається, що кожен з вас вкладає душу, що ви дбаєте про школу, любите дітей. Після побаченого навіть мови не має йти про закриття школи – лише до вас приєднувати, відкривати тут опорний заклад.» Валентина Трандасір запевнила, що колектив не збирається здаватися і відстоюватиме своє існування. Щороку випускники показують достойні результати, стаючи студентами престижних навчальних закладів, приходять подяки від керівництва цих вишів. А відтак – це стимул для педагогів.

Подальша бесіда торкалася вже не таких приємних моментів, адже голова райради торкнувся тих негативних факторів, до яких призведе шматування району. Десятки мільйонів втрачено через зволікання і надзвичайно важко зараз втримати район цілим. Але, як підкреслив Микола Олексійович, під час кожної зустрічі він чує лише підтримку людей, які готові йти лише разом. А це не може надихати. Висловлюючись образно, Ананьївський район, за словами голови райради, - це одна спільна хата, яку зараз треба зберегти від руйнації. Тому й треба почути вагоме слово підтримки усіх її жителів.

Для новогеоргіївців це питання не стало яблуком роздору і актив села одностайно висловився за приєднання до Ананьєва.

Відтак, попереду залишилося ще кілька зустрічей з іншими сільськими жителями. Але основна думка вже сформована: «Один район – одна громада. Саме з нею і збирається голова районної ради вийти на наступну сесію районної ради, яка відбудеться вже у цю п’ятницю.

Але, як би там не було, хочеться сподіватися, що амбітні та необдумливі наміри деяких громадських активістів зрештою переборе поміркованість та тверезий підхід. Бо історичний досвід свідчить, що там, де бере гору бажання владарювати, зрештою владарюють чужинці… Думайте, поки є час…

Вікторія Урбан

3 copy

 4

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31