Чужі-свої діти

Чужі-свої діти

Серед розмаїття проблемних питань, які так чи інакше присутні в нашому суєтному житті, є одне, яке здатне примирити затятих опонентів, принципових суперників – це діти, їх благополуччя, достойні умови для зростання та виховання. А відтак, якщо десь трапляється якесь порушення цієї складової, то це стає предметом посиленої уваги. Саме так і сталося на початку цього тижня, коли до голови районної ради Миколи Балана звернулося кілька матерів, чиї дітки є вихованцями дитячого садка «Сонечко». Зокрема, Мальвіну Ороновську, Діану Костинську та Наталю Зякун вже тривалий час турбують неналежні умови, в яких перебувають їх малята. Тому вони запросили голову райради відвідати дитсадок та на власні очі переконатися в усьому, що розповідали жінки.
Вже у перший момент перебування на території дитсадка Микола Олексійович звернув увагу на деталі, які в цілому справляють вигляд занедбаності: неприбране будівельне сміття, нескошена трава. Але матерів турбувало не стільки це, скільки низка проблем, з якими або доводиться боротися силами батьків, або миритися. Приміром, з обуренням вони розповіли про те, що малеча змушена мити ручки холодною водою – через ліміт електроенергії неможливо встановити бойлер і таким чином підігрівати воду. З цієї ж причини у меню вихованців відсутня випічка – немає ліміту на використання електродуховок. Ще одне негативне враження додало тьмяне освітлення в групах – матері з обуренням звернули увагу на це. На додачу вони розповіли, що впродовж тривалого часу силами та коштами батьків, працею вихователів у групах проводяться ремонти, меблі не оновлюються. На доказ цього голову райради запросили у кілька груп. Дійсно, освітлення залишає бажати кращого, дитячі шафки – старезні, ліжечка – їх ровесники. У приміщеннях, враховуючи осінь, вже доволі прохолодо дорослим. А що казати про діток, які вдень роздягаються, щоб поспати?.. Малеча ж, попри незадовільні умови радісно віталася, посміхалася та жваво реагувала на дорослих.
Мальвіна Ороновська розповіла, що батьки-активісти вже писали безліч листів-звернень до місцевої влади, до відділу освіти. Але кожне звернення відфутболюється від інстанції до інстанції, і, зрештою, ніяк не вирішується. І завідувачка дитсадка Оксана Осипенко, і батьки нарікали на деяку вибірковість із забезпеченням саме «Сонечка», мовляв, і забуті, і покинуті, на відміну від інших закладів. Але ж, як справедливо наголосив Микола Олексійович, - діти ж наші, спільні! Отож, поспілкувавшись з вихователями та матерями, голова райради порекомендував написати колективне звернення, в якому визначити першочергові проблеми: «Якщо адміністрація дитсадка може лише просити (так вже склалося, від цього нікуди дітися), - сказав М.О.Балан, – то ви, батьки, маєте право вимагати від влади належних умов для малечі. Вважаю, що треба йти назустріч один одному, фінансувати дошкільні дитячі заклади нарівні, а не вибірково, чи за остаточним принципом.»
Запевнивши наостанок матерів у своїй всебічній підтримці, висловивши рішучість зробити все можливе, голова райради порадив і завідуючій виявляти більше господарського ставлення до таких дрібничок, з яких і складається перше враження про заклад. Водночас гість помітив новий паркан, який нещодавно встановили – це вже додало дитсадку охайності.

Вікторія Урбан

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

2 copy_copy_copy

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31