Ананьївське бюро правововї допомоги інформує 02.04.20

 

Ананьївське бюро правової допомоги консультує

        

         Відшкодування шкоди внаслідок дорожньо транспортної пригоди.

ДТП - випадок що порушив нормальний процес дорожнього руху та привів до поранення, загибелі людей, ушкодження транспортних засобів та інженерних споруд.

Як результат ДТП – пошкодження транспортного засобу. Крім того, аварія на дорозі є суттєвою загрозою життю та здоров’ю людей. А отже, потерпілий має право вимагати виплату матеріальної та моральної шкоди від особи, винної у скоєнні ДТП, або від його страхової компанії.

Законодавством України передбачено обов'язкову наявність у всіх власників транспортних засобів поліса страхування цивільно-правової відповідальності. По суті ці поліси й будуть гарантією того, що Ви зможете отримати як мінімум часткову компенсацію збитку при ДТП.

І так, що потрібно зробити обом сторонам після ДТП це повідомити свої страхові компанії про страховий випадок. Винуватцю ДТП це дозволить уникнути необхідності самостійно відшкодовувати збиток потерпілій стороні, а потерпіла сторона після повідомлення своєї страхової для отримання страхової виплати, повинна звернутися із заявою в страхову компанію винуватця. На даному етапі дуже важливо для винуватця не пропустити терміни повідомлення своєї страхової компанії, інакше відшкодовувати збиток буде сам винуватець ДТП, а не його страхова.

Після подачі потерпілим заяви в страхову компанію винуватця, представник такої страхової повинен провести огляд транспортного засобу і оцінити розмір збитку, який підлягає відшкодуванню. Його розмір можна оскаржити, шляхом проведення потерпілим самостійної оцінки збитку, звернувшись в офіційні СТО або оціночні організації.

Однак бувають випадки, коли страхові суми недостатні для відновлення транспортного засобу.

Це пов’язано з тим, що  страхове відшкодування на проведення відновлювального ремонту проводиться з урахуванням коефіцієнту фізичного зносу транспортного засобу або ж коли розмір завданої шкоди перевищує встановлений ліміт відповідальності або розмір страхове відшкодування.

Так, відповідно до ст. 1194 ЦК України потерпіла особа, у разі недостатності страхової виплати для повного відшкодування завданої їй шкоди, має право вимагати від заподіювача шкоди сплатити різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.

Таким чином потерпілий має право обрати спосіб здійснення свого права на відшкодування наступним чином:

· звернутись з вимогами виключно до особи, яка завдала шкоду;

· звернутись до страхової компанії, у якої особа, яка завдала шкоди, застрахувала свою цивільну відповідальність;

· зверненутись до страхової компаніїа та в подальшому до особи, яка завдала шкоди, за наявності обставин коли грошових коштів недостатньо для відшкодування шкоди в повному обсязі.

У разі, коли коли за результатом проведеного ремонту встановлено, що страхової виплати недостатньо необхідно провести ряд таких дій:

· необхідно отримати від страхової компанії висновок експерта. Даний висновок необхідний для того, щоб суд міг належним чином встановити, які саме пошкодження завдано транспортному засобу та те, що витрати, які понесла потерпіла особа дійсно стосуються завданої шкоди під час ДТП;

· у разі проведення ремонтних робіт в обов’язковому порядку потрібно зберігати всі чеки та акти виконаних робіт, які підтверджують фактично понесені витрати на проведення відновлювального ремонту транспортного засобу.

Відповідно до вимог статтей 22 та 1194 Цивільного кодексу України, зазначені докази  повною мірою підтверджують розмір витрат, які зазнала    потерпіла особа для відновлення свого порушення права та підтверджує факт того, що страхового відшкодування не достатньо.

 

У разі, якщо якщо цивільно-правова відповідальність особи, яка заподіяла майнову шкоду в наслідок ДТП не застрахована необхідно звернутись для отримання грошових коштів до «Моторного (транспортного) страхового бюро України».

Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дана організація, відшкодовує шкоду потерпілому, у разі заподіяння шкоди особою, яка не застрахувала свою цивільно-правову відповідальність.

Процедура відшкодування шкоди Моторним (транспортним) страховим бюро України зазначена у Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та не відрізняється від відшкодування шкоди звичайною страховою компанією.

 

Детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у відділі «Ананьївське бюро правової допомоги» Подільского місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 20 з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 або за тел. (04863)22226.

Інформацію про адресу найближчого місцевого центру чи  бюро правової допомоги можна отримати за єдиним телефонним номером  системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103

(дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України, цілодобово)

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31