Понеділок, 07 Жовтень 2019

Вітання голови районної ради М.О. Балана з Міжнародним Днем лікаря!

 

Шановні лікарі прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю. Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров’я людини. А тому професія лікаря завжди булла однією з найнеобхідніших і найшановніших. Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність благородність і професіоналізм.

Ви - запорука нашого здоров'я, Ви - наші рятівники та спасителі у самі найтяжчі хвилини нашого життя! Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце. Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у людини з'являється віра та надія на одужання і це найголовніше.

 

З повагою,

голова районної ради                  М.О. Балан

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Read more

Один район – одна громада (1Романівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Осередком усього життя є на сьогодні школа. І це стосується будь-якого населеного пункта. Отож, районне керівництво не могло не відгукнутися на запрошення директора Романівської школи Олени Ольховської і не відвідати школу та поспілкуватися з педагогічним колективом. Темою розмови була децентралізація та основні зміни, які вона принесе. Педагоги вже були ознайомлені з цим питанням, до цього в колективі неодноразово обговорювалися переваги та перспективи реформи, отож і висловлювалися вже чітко та однозначно на нинішній зустрічі. Так, Алла Краснянська переконана, що розподіл району на дрібні громади не призведе до поліпшення життя і треба залишатися у складі Ананьївського району. Її підтримали колеги Ольга Гулько, Любов Велика. А завгосп Сергій Радиш лаконічно підсумував обговорення: «Ми - за хороше!»
Колектив прагне зберегти усі ті добрі напрацювання, що мають і в наявності яких гості мали змогу переконатися під час невеликої екскурсії. Основне ж надбання і предмет гордості для директорки навчального закладу та педагогічного колективу – це діти. Олена Іллівна так і сказала: «Наші діти – найкращі!!»
Вікторія Урбан
(Далі буде)
22
21

Read more

Один район – одна громада (Кохівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Відверта та емоційна розмова була з активом Кохівської сільської ради. Голова районної ради Микола Балан з жалем підкреслив про втрачений час та намагання окремих латифундистів поглинути такі сільські ради, як Кохівська – самодостатню, з пристойним бюджетом. Час згаяно, але кінця 2019 року ще є можливість вскочити, так би мовити, в останній вагон потягу і добровільно приєднатися до Ананьєва. В іншому ж випадку це буде зроблено без нас і варіанти приєднання можуть бути не зовсім вигідними. Натомість історичні та багаторічні зв’язки з Ананьєвом можна лише посилити і скерувати їх на вирішення нагальних проблем.
Під час розмови сільчани ставили запитання стосовно землі, ролі Кохівської громади. Хвилювало сільчан і розподілення бюджету, зокрема, чи не віддаватимуть вони більшу частину своїх коштів на потреби. Відповідь надав заступник голови райради Петро Зейкан, який заспокоїв людей та розповів, що буде створено статут громади, де чітко пропишеться, скільки коштів залишиться. Усі основні питання вирішуватимуться колегіально, за участі майбутнього старости та депутата, які й представлятимуть інтереси кохівчан в громаді. Отримавши роз’яснення, актив поставив питання приєднання на голосування та одностайно ухвалив бути з Ананьєвом.
Вікторія Урбан
(Далі буде)
19
20

Read more

Один район – одна громада (Шелехівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Наступним пунктом зупинки стала Шелехівська школа, куди голову наполегливо запросило керівництво навчального закладу. Директор навчального закладу Параска Грабовенко привітно зустріла гостей та провела експрес-екскурсію. Голова райради побував навіть у їдальні, де ознайомився шкільним меню та на власні очі пересвідчився, що дітей годують різноманітною і поживною їжею. Візит був неочікуваним, отож і до перевірки персонал не встиг підготуватися, а тому й результати її були неупередженими.
Гарне враження залишилося і після знайомства з учнями різного віку – позитивні, усміхнені школярі радо вітали гостей. Довершило враження і спілкування з педагогічним колективом. Для голови районної ради було важливим почути їх думку стосовно децентралізації. Директорка вже на початку розмови наголосила, що найбільше освітян хвилює, чи залишиться школа у рамках новоствореної громади. «Не буде школи – село помре!» - такий справедливий висновок зробила Параска Іванівна та додала: «Ми розуміємо, що процес децентралізації неминучий і ми покладаємо надії на нього. Тим паче, що бачимо останні позитивні тенденції – до нашого села повертаються люди, купують хати. А це не може не радувати. Звісно, як і усе нове, нас трішки лякає реформа, але ми бачимо себе в Ананьївській громаді, разом. Ми – за наш район!»»
На ці слова .М.О.Балан сказав наступне: «Головне для вас – не помилитися з вибором старости та депутата – тих, хто представлятиме та захищатиме ваші інтереси у новоствореній громаді. Це має бути небайдужа людина.» Цю думку підтримала і вчителька Шелехівської школи Марина Приступа: «Так, обирати треба людину достойну, яка матиме довіру наших односельців!»
Стосовно основних моментів розподілу корштів майбутньої громади вичерпні відповіді надав заступник голови райради Петро Зейкан, який зазначив, що громада буде зацікавлена в контролі кожної копійки.
На завершення зустрічі П.І.Грабовенко попросила гостей звернути увагу на проблему, яка потребує негайного вирішення – шкільне подвір’я. Воно стало каменем спотикання між адміністрацією школи та сільською владою. На превеликий сум в місцевому бюджеті усе ніяк не віднайдуться кошти на придбання та встановлення плитки. У негоду до школи неможливо зайти, двір перетворюється у суцільне болото, яке діти несуть на взутті до приміщення. Дослухавшись до проблеми, М.О.Балан порадив директорці написати офіційне клопотання, яке буде розглянуто на найближчій сесії. На думку ж більшості вчителів вирішення питання залежить саме від сільської ради. На неї і покладаються основні надії. Хочеться сподіватися, що найближчим часом сторони досягнуть розуміння і проблема впорядкування шкільного подвір’я буде вирішена.
Вікторія Урбан
(Далі буде)
17
18

Read more

Один район - одна громада (Новоселівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Зустріч з громадським активом Новоселівської сільської ради пройшла лаконічно та максимально зрозуміло. На початку розмови Новоселівський сільський голова Андрій Ротар зазначив, що в своїй сільраді чинить як дбайливий господар дому – робить усе можливе, щоб сільчани жили комфортно. Питання, яке зібрало односельців разом, надзвичайно важливе, адже визначає подальшу долю села. Отож він закликав присутніх ставити районному керівництву будь-які запитання стосовно децентралізації та визначатися зі своєю думкою.
Озвучивши основні аспекти майбутньої територіальної реформи, голова райради Микола Балан висловив готовність вислухати думки з цього приводу. Основне, що цікавить новоселівців це, як і всюди, земельні питання. Зокрема,Микола Тітомир поскаржився на недобросовісні розрахунки орендаря. Також він, як бджоляр, стривожений неконтрольованим використанням на полях отрутохімікатів – власники посівів не попереджають про застосування шкідливих для бджіл препаратів, а тому комахи масово гинуть.
Людмила Тітомир бідкалася, що молодь залишає рідне село, їде в пошуках заробітку. Також жінка стурбована тим, що землевласники прихопили частину пасовиська і тепер люди змушені вирізати корів через неспроможність нагодувати.
Бориса Кожухаря цікавило налагодження транспортного сполучення села з містом, адже взимку, в негоду, сільчани по кілька днів опиняються відірваними від цивілізації, без хліба, без ліків. Чоловік просив посприяти районне керівництво з ремонтом дороги. Микола Олексійович Балан, уважно вислухавши усі проблемні питання та скарги, запевнив у всілякому сприянні зі свого боку щодо їх вирішення.
Натомість і до сільчан він мав зворотнє прохання: «Незабаром ви постанете перед непростим рішенням – обрати старосту. Прошу вас бути відповідальними і віддати голоси за людину, яка користується найвищою довірою серед вас. І головне – щоб бути почутими, не обирайте людину бізнеса.»
Що ж до майбутнього – то тут новоселівці висловили чітку позицію, за яку одноголосно і проголосували: залишатись з Ананьєвом.
Вікторія Урбан
(далі буде)
15
16

Read more

Один район – одна громада (Друга с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Солідарність з учасниками попередніх зборів виявили і актив громади Другої сільської ради, які того ж дня відбулися в приміщенні школи.
На початку розмови голова районної ради Микола Балан розповів про ті негативні процеси, які передували утворенню Ананьївської громади: затягування процедури, замовчування та ігнорування. На сьогодні це призвело до втрати колосальних коштів, які можна було б спрямувати на ремонт доріг, розвиток інфраструктури, поліпшення добробуту жителів. «То до чого ж ми прагнемо – запитав присутніх Микола Олексійович, - до сильної громади чи слабенької?» На передбачувану відповідь – сильна і потужна громада – голова районної ради пояснив свою роль у нинішніх процесах: «Нині усі мої прагнення спрямовані на те, щоб наздогнати те, що втрачено районом за ці останніх чотири роки. Ми згаяли час і втратили великі кошти, які допомогли б розвивати громаду. Отож зараз я виступаю своєрідним чорноробочим, який має виконати найважчу роботу – об’єднати довкола Ананьєва інші села, аби разом йти до змін. Цей процес нелегкий, бо амбіції деяких землевласників перешкоджають утворенню однієї потужної громади. Але, переконаний – люди правильно все оцінять та приймуть єдино правильне рішення.»
Жителя Третьої дільниці Миколу Баганця хвилювало, аби до керівного складу майбутньої громади не втрапили ті ж самі персони, на що голова райради дав ясну відповідь: обиратимете ви – отож, від вас і залежатиме, які обличчя з’являться завтра у владі.
Людмила Площанська обурено розкритикувала стан міського базару, керівництво якого, за словами жінки, аніяк не дбає про зручності покупців, а лише справно збирає базарне.
Користуючись нагодою і присутністю районного керівництва депутат міської ради Людмила Лисогора поцікавилася подальшою долею школи №5. З деяким заспокоєнням присутні сприйняли новину про те, що незабаром приміщення перейде до міського будинку-інтернату.
Юрій Хаджилій торкнувся жахливого стану сільського клубу, що на Третій дільниці Ананьєва. Чоловік просив, щоб нарешті заклад відремонтували. Ясність з цього питання вніс присутній на зборах депутат районної ради Олександр Шевченко, який повідомив, що проблема знаходиться на контролі, але її вирішення вимагає великих коштів. Не оминув увагою депутат і обговорюваної теми – децентралізації. Він поділився своїми поглядами та вивченим досвідом. Основне, за словами Олександра Пилиповича, - це правильно скласти статут майбутньої громади: «Тоді з’являться кошти і села заживуть. Реформа децентралізації надає нового значення поняттю «наше», натомість втрачається поняття «державне». Ми, жителі Другої сільської ради, географічно близькі до Ананьєва, пишемося, як Ананьїв-Другий. Тож долею нам судилося бути разом!» - таким висновком поділився з присутніми депутат райради. З ним була солідарна і Любов Буряк¨ «Нам треба одна велика громада!»
Емоційне та досить відверте обговорення завершилося голосуванням – ним люди висловили свою одностайну згоду щодо утворення однієї громади з Ананьєвом.
Вікторія Урбан
(далі буде)
13
14

Read more

Один район – одна громада (Коханівська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Наступна розмова у серії насичених зустрічей відбулася з громадським активом Коханівської сільської ради. Пояснюючи ціль свого приїзду, голова районної ради зазначив, що хоче почути думку людей стосовно майбутнього реформування, аби згодом мати усі підстави, аби спитати у чиновників, чому за останніх чотири роки досі не утворено громаду, чому втрачено колосальні кошти на її розвиток.
Очільниця Коханівської сільської ради Ольга Радиш підтримала районне керівництво та зазначила, що ще в 2015 році сільчани обговорили реформу децентралізації і без усіляких протиріч ухвалили рішення про приєднання. На нинішній зустрічі коханівці вже безпосередньо змогли отримати відповіді на питання, які їх хвилювали. Зокрема, Іван Савчук поцікавився, чи не перейде керівництво сільським водопостачанням до міської служби, чи юридично підпорядковуватиметься їм. На що відповідь була однозначною – ні, усі важелі керування залишаються в селі. Віктора Цуркана хвилювала проблема ремонту доріг. Віктора Сорочинського, жителя Коханівської сільради і за сумісництвом – депутата райради хвилювала відсутність випасу для корів. Усі ці проблеми накопичувалися не в один день і потребують вирішення та втручання влади.
Категоричним був у своєму зверненні до присутніх депутат районної ради Давид Найфлейш, який дав однозначну оцінку затягуванню процесу децентралізації: «Ананьїв – повітове місто з історією, яка пов’язана з кожним селом району. Поділити нині район – вважаю злочином. Одні сьогодні захищають свої посади, інші – землю, а через це й намагаються пошматувати район. Ми ж, старожили міста, чітко і ясно усвідомлюємо: лише разом, за приказкою «Гуртом і батька легше бити». Неважливо, як називатиметься наш район, важливо його зберегти.»
Цю думку одноголосно підтримали присутні.
Вікторія Урбан
(Далі буде)
11 copy
12

Read more

Один район – одна громада (Байтальська с/р)

Один район - одна громада
(продовження)
Єдність думок відчувалася і серед громадського активу Байтальської сільської ради. Її очільниця Наталія Греденюк на початку зустрічі повідомила що питання реформування вже було обговорено серед байталян у 2015 році. Жителі сільради ухвалили рішення про приєднання до Ананьєва. Отож нинішня зустріч лише має підтвердити незмінність намірів.
Голова районної ради Микола Балан поділився з присутніми думкою щодо причин зволікання з процесом реформування – можливо, деякі можновладці побоювалися йти на вибори і не бути обраними. «Але ж ми, чиновники , політики, маємо бути повсякчас готовими до виборів, – підкреслив Микола Олексійович. – Але через страхи попередніх чиновників, «завдячуючи» їм ми нині плентаємося у хвості цієї реформи. Зумисно відділяючи сильні громади від слабких, дехто таким чином захищає свої землі. Наше з вами завдання зараз – сказати чітке «Ні!» розподілу району. Ми маємо разом донести цю думку до вищого керівництва. Один район – одна громада!»
Основні аспекти майбутньої реформи децентралізації та про її переваги присутнім розповів заступник голови райради Петро Зейкан. Він наголосив, що основним діючим принципом буде взаємодопомога. А інтереси байталян лобіюватимуть у Ананьївській громаді обрані представники.
Завершилася зустріч голосуванням, яке, власне, і підтвердило попереднє рішення байталян – лише разом з Ананьєвом.
Вікторія Урбан
(Далі буде)
9
10 copy

Read more

Один район – одна громада (Романівська с/р)

Один район – одна громада
Децентралізація невідворотно торкнулася і нашого району. Вже немає часу на затягування та очікування. Навпаки – часу обмаль. А тому у голови районної ради Миколи Балана назріла необхідність напряму звернутися до людей, пересічних ананьївців та запитати їх думку стосовно цієї наймасштабнішої реформи. Адже, лише почувши голос народу, можна знати вірний напрямок, в якому і рухатиметься мабутнє району. Отож, яким буде подальша доля Ананьївщини – пошматованої на дрібні і слабкі громади чи потужної і конкурентоздатної – з’ясовував голова райради Микола Балан та його заступник Петро Зейкан минулого тижня під час зустрічей з активом сільських рад. Перший, пілотний візит, відбувся, як ми вже повідомляли, до Шимківської сільради. Він надихнув очільника району на продовження діалогу з сільчанами і наступна розмова відбулася з активом Романівської сільської ради.
Оскільки у випадку з нашим районом розглядаються два варіанти реформування – залишитися в нині діючих межах, або ж утворити дві нових громади – саме з цього і розпочалася розмова.
На початку М.О.Балан з жалем констатував про даремно втрачений час – 4 роки змарновано невідомо на що, громаду не утворено, натомість посилилися прагнення окремих, за словами Миколи Олексійовича «князьків», від’єднатися та керувати новоутвореною громадою. Але свої амбіції вони прагнуть реалізувати за рахунок інших сільрад, зокрема, хижі погляди є і в сторону Романівської сільради. – Як економіст, як людина, як голова районної ради відповідально вам заявляю – перспективи з’являться лише у потужної і великої громади. А що вам може дати приєднання до сільської ради, в якій треба з нічого створювати основні життєво важливі підрозділи: поліцію, службу порятунку, лікарню, пенсійний тощо. Усі зароблені вашою сільрадою кошти йтимуть на підтримку новоствореної громади. То навіщо вигадувати велосипед, коли все вже є? Краще скерувати фінансові потоки на вирішення болючих питань, - підкреслив Микола Олексійович та нагадав присутнім долю Мардарівки, яка так і не стала для Подільського району рідною і не відчула переваг, відійшовши від Ананьївського району.
Звісно, що у розмові не оминули і болючої для романівців теми – сполучення з районом. Присутні висловлювали згоду щодо приєднання до Ананьєва, але наголошували на крайній необхідності впорядкувати ту єдину ниточку, яка пов’язує сьогодні село та місто. На підтримку цього висловився і депутат районної ради Сергій Сулима, який однозначно підтвердив думки переважної більшості сільчан: «Ми – до Ананьєва!» З ним була солідарна і директорка Романівської школи Олена Ольховська: «Дорога – це життя: соцзабез, лікарня, пенсійний, інші важливі структури. Налагодиться дорожнє питання – налагодиться все!»
Ще одне гостре питання, яке, поряд з дорогами виринало не лише в Романівській сільраді, а згодом й на інших сходках, була земля. Зокрема, Людмила Гулько поскаржилася на недобросовісні розрахунки за пай, Наталія Крута має проблеми з переоформленням земельного паю. Усі озвучені питання голова райради уважно вислухав та пообіцяв знайти шляхи їх вирішення.
Наостанок зборів актив сільської громади одностайно проголосував за приєднання до Ананьєва.
Вікторія Урбан
7 copy
8 copy

Read more

Фотовраження від побаченого в Новогеоргіївській школі

Фотовраження від побаченого в Новогеоргіївській школі

5 copy

6

Read more

Календар новин

<< < Жовтень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31