БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬ ПРО МАЙБУТНЄ! 22.03.2019

 

                        БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬ ПРО МАЙБУТНЄ!

     22 березня оголошено Міжнародним днем води, відзначається він з 1993 року. Кожного року День води присвячується певній темі, цьогорічна його тема «Вода для всіх».

       Повсякденне наше життя побудовано на воді і створено з води. Без води, що оточує нас, наше життя було б неможливим.

     Вода є найпоширенішою речовиною на Землі, але й потреба у ній значна. Довгий час вважалося, що запаси прісної води невичерпні, що вони мають здатність до самовідновлення. Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж планета може відновити і очистити. В результаті безконтрольної господарської діяльності кількість придатної для пиття води різко зменшилась. Відбувається значне спрацювання підземних горизонтів, виснаження запасів підземних вод, які забезпечують водою майже половину населення Одеської області. Нестачу питної води відчувають влітку і жителі нашого району.

       Загалом, водні ресурси України можна характеризувати, як недостатні. Україна є однією з найменш забезпечених водою країн серед країн Європи. Українці споживають в середньому близько 350 літрів води щодоби і вже через 15-20 років нас очікує дефіцит питної води. На сьогодні Україна забезпечена водою лише на 30-40 %, при цьому майже 300 населених пунктів отримують неякісну воду.

   Для людини дуже важливо мати можливість пити чисту воду - це одна з основних складових здоров'я, як і чисте повітря, здорова їжа і фізична активність.

   Тому кожен з нас повинен зробити хоча б якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів. Хтось з вас вчасно закриє кран на кухні чи у ванній кімнаті й тим самим збереже десяток літрів чистої води, інший – викине випиту пляшку води не в річку, а в сміттєвий контейнер, а дехто навіть почистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути спекотним літом. А що саме зробити Вам - хай підкаже Ваше серце. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже все, що ми робимо, повернеться нам сторицею. Не будьте байдужими, не будьте осторонь.

     БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬ ПРО МАЙБУТНЄ!

 

     Тамара Лянко , інженер ВП «Причорноморський ЦВРГ»      

Календар новин

<< < Травень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31