Ананьївське бюро правової допомоги Подільського МЦ ЗН ВБПД інформує: 31.01.2019

Ананьївське бюро правової допомоги Подільського МЦ ЗН ВБПД інформує:

 

 

Як отримати компенсацію внаслідок травмування під час негоди

 

Для особи, яка постраждала від падіння на льоду або від падіння на неї бурульки, гарантується право на відшкодування завданої їй шкоди, а саме, шкоди здоров’ю,           також відшкодування заробітку, втраченого внаслідок завдання такої шкоди, (Глава 82 ст. 1166 - 1168, ст. 1195 - 1208 Цивільного кодексу України ).

 

Відповідно до зазначених статей кодексу, фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, протезування, стороннього догляду тощо.

 

Якщо каліцтва зазнала непрацююча особа, розмір відшкодування визначається виходячи з мінімальної заробітної плати. Окрім цього, потерпілий може вимагати також відшкодування моральної шкоди. Розмір такої шкоди можна визначити самостійно в кожному конкретному випадку.

 

Необхідно встановити,  хто має нести відповідальність - все залежить від місця, на якому було травмовано особу.

 

Якщо це сталося на прибудинковій території житлового будинку, то відповідальним є ЖЕК або ОСББ, за яким ця територія закріплена, якщо це сталося на територіях, що перебувають на балансі підприємств, установ та організацій, вони мають нести відповідальність.

 

При травмуванні на тротуарах або проїжджій частині, за це відповідають районні ШЕУ (шляхово-експлуатаційні управління).

 

Інформацію щодо того, на чиєму балансі перебуває та чи інша земельна ділянка, можна дізнатися в органах державної влади (в порядку подання запиту на публічну інформацію).

 

Якщо особа стала жертвою нещасного випадку в разі падіння на льоду або падіння бурульки, в такому разі потрібно забезпечити достатні докази: слід зателефонувати (сфотографувати) місце нещасного випадку (також зазначити його адресу), знайти свідків, запитати їх імена і контактні дані (хоча б номери телефонів), а також викликати швидку допомогу. Обов’язково отримати довідку швидкої, в якій буде зафіксовано, де саме особа впала та які ушкодження отримала.

 

Для того, щоб відшкодувати матеріальні витрати, понесені в результаті падіння та ушкодження, потрібно зібрати всі чеки та квитанції з лікарні, аптеки, таксі, пов’язані з лікуванням та іншими наслідками події, що буде подано до суду для підтвердження понесених грошових вимог.

 

Коли усі необхідні докази будуть зібрані, можна звертатися до суду з позовом. За подання позовної заяви у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (стаття 5 Закону України "Про судовий збір").

У випадку, якщо в позовній заяві міститься вимога про відшкодування майнової чи моральної шкоди, позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (пункт 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір").

Якщо Ви потребуєте правової допомоги можете звертатись   до

Ананьївське бюро правової допомоги: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 20, каб.6.                  Тел.:(04863)2-22-26
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103


#Я_маю_право #Безоплатна_правова_допомога#Ананьївське_бюро_правової_допомоги #ЯМП #БПД

Календар новин

<< < Червень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30