навчання 17.04.2018

17 квітня 2018 року в малій залі районної ради працівники Одеського центру розвитку місцевого самоврядування провели виїзний семінар на тему: «Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Особливості бюджетної політики».
На семінар заздалегідь були запрошені посадові особи місцевого самоврядування та державні службовці.
Відкрили семінар голова районної ради Мокряк В.А., в.о. голови райдержадміністрації Карпова Г.Д., радник з питань децентралізації Одеського ВП ЦРМС Гуненкова О.В., завідувач сектору семінарів за договорами відділу ПКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України Шматоваленко Л.С.
Гуненкова О.В. презентувала присутнім лекцію на тему «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», під час якої ознайомила з поточним станом та перспективами розвитку процесів добровільного об’єднання територіальних громад в Україні та в Одеській області. 
Докладно радник Одеського ВП ЦРМС зупинилась на роз’ясненні інструменту міжмуніципального співробітництва між територіальними громадами. Даний вид роботи активно практикують громади Полтавської області, що дає можливість зменшувати видатки на спільні проекти.
Доцільним були питання головного спеціалісту з питань взаємодіє з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації, депутата районної ради Мудрик В.М., щодо алгоритму створення об’єднаних територіальних громад, точніше, що буде з маленькими селами, які не увійдуть до складу громад. Працівники центру пояснили, що при приєднані таких сел до спроможної громади, дає можливість отримати додаткові кошти.
Далі виступали Беженар І.Я. – заступник начальника управління стратегічного планування і регіонального розвитку Одеської облдержадміністрації про вимоги щодо оформлення документів, що надсилаються до облдержадміністрації та Голинська О.В. радник з питань місцевих фінансів Одеського ВП ЦРМС з лекцією на тему «Особливості бюджетної політики в умовах децентралізації». Питання присутніх стосувалися державної підтримки ОТГ, можливості покращення фінансового стану громади після об’єднання. Більш детально радник з питань місцевих фінансів зупинилась на поясненні обрахунку спроможності ОТГ, запевнила, що при плануванні об’єднання громад працівники центру розвитку місцевого самоврядування надають консультації та допомогу в розрахунках.
Наприкінці відбулась тематична зустріч з Шматоваленко Л.С. - завідувачкою сектору організації семінарів ПКК ОРІДУ НАДУ «Ділова українська мова в органах публічної влади».
По результатам семінару учасники отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.
Підвівши підсумки голова районної ради Мокряк В.А. та в.о. голови райдержадміністрації Карпова Г.Д. подякували за проведення досить змістовного семінару на актуальну тему.

30705169 431711020584768_3779037184246415360_n

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31