22 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ

22 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ

          Рівно 25 років тому на конференції ООН з охорони навколишнього природного середовища 22 березня назвали Днем водних ресурсів. Було вирішено ввести таку дату у всесвітній календар. З тих пір щорічно цієї дати в усьому світі відзначають День води.

       В цей день ми маємо приділити особливу увагу питанням охорони навколишнього середовища та стану водних ресурсів на Землі.                     22 березня є унікальною можливістю та слушною нагодою нагадати всім нам про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку нашого суспільства та про необхідність вчинення нами відповідних (в тому числі й практичних) дій для їх збереження.

       Відомо, що вода - основа нашої життєдіяльності, працездатності та гарного настрою,а хронічна нестача пиття позначається на стані нашого здоров'я, може призвести до серйозних захворювань і навіть до смерті.

     Встановлено,що за останні 40 років кількість прісної води на людину зменшилася вдвоє. На сьогоднішній день кожна 7-ма людина на планеті не має доступу до безпечної питної води. З усієї кількості води на Землі лише 1% придатний для вживання; лише 3% річок на планеті мають відносно чисту та безпечну за складом воду.

       З кожним роком ситуація з питною водою в світі все погіршується.     Тільки в Україні жителям понад тисячі населених пунктів заборонено пити воду з місцевих джерел через її незадовільну якість.

     Вже зараз відчуває на собі нестачу питної води (особливо в засушливі пори року)   і наша південна область, зокрема й Ананьївщина.                                              Серед причин такого стану - не тільки зношення водопровідних мереж , а й суттєве виснаження джерел питного водопостачання.

     Що ж будуть пити наші діти завтра? Нам всім слід подбати про це.

     Якби кожен з нас зберіг за рік хоча б одне відро води, то вийшло б ціле озеро тисячою метрів в діаметрі та глибиною 5 метрів! Це уже й був би певний внесок в запас для нащадків. Тому кожен з нас може негайно підключитися до цієї благородної місії, особистим прикладом і власними вчинками демонструючи належне ставлення до   води та переконуючи своє оточення щодо необхідності її збереження та розумного використання, зважаючи на  величезну її цінність у нашому житті.

     Будьте впевнені: наші діти будуть вдячні нам за нашу турботу про них, за наші мудрі рішення та правильні дії. Разом ми збережемо планету та життя на ній! Бо без води життя на Землі неможливе .

 

Інженер Одеського обласного управління водних ресурсів Тамара Лянко

 vsesvtny-den-vodi 892

Календар новин

<< < Січень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31