17 січня 2018 року відбулася нарада з міським та сільськими головами, за участі структурних підрозділів РДА, керівників районних служб, представники ЗМІ.

 

17 січня 2018 року відбулася нарада з міським та сільськими  головами, за участі структурних підрозділів РДА, керівників районних служб, представники ЗМІ.

На порядок денний виносилося вісім питань.

На початку зустрічі  голова районної ради Мокряк В.А., запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Бежана Федіра Георгійовича, начальника Ананьївського УДКСУ, шановну людину, який передчасно пішов з життя через тяжку хворобу 15 лютого 2018 року.

Ознайомив присутніх з підсумками роботи з призову на строкову службу, на службу за контрактом в Ананьївському районі у 2017 році та з плануванням роботи на 2018 рік Фартушняк С.Г. – військовий комісар Ананьївського районного військового комісаріату.

Наступне актуальне питання, що обговорювалось на нараді було питання про передачу доріг місцевого значення. Завідувач сектору містобудування та архітектури РДА – Гладкий А.О. докладно пояснив та відповів на всі питання голів сільських рад. 

«З 01.01.2018 року службою автомобільних доріг Одеської області передано до обласної державної адміністрації автомобільні дороги місцевого значення:

С160101

Дружелюбівка-Романівка

5,5

С160102

Ананьїв-В.Бояра-Шайтанівка

19,3

С160103

Коханівка-Шимкове-Романівка

22,1

С160104

/Р-71/ - Михайлівка

7,9

С160105

/Р-71/ - Байтали-Точилове

17,0

С160106

/Р-71/ - Н.Георгіївка

5,7

С160107

/Р-71/ - Коханівка

1,7

С160108

/М-13/-Пасицели-Долинське

17,4

С160109

/Т-16-12/ - Гандрабури

0,8

С161618

Петрівка-/М-13/

2,2

С160111

/О162544/ - Новолександрівка

5,0

С160112

/Р-71/ - Заготзерно

0,4

С160113

/Р-71/ - нафтобаза

0,3

С160114

/Р-71/ - аеропорт

1,0

Разом

106,3

О160101

Ананьїв – Байтали – Білине Ананьївський районкм 0+000- км 20+500

20,5

 

В 2018 році районною державною адміністрацією запропоновано обласній державній адміністрації провести поточний ремонт автомобільних доріг: С160103 Коханівка-Шимкове-Романівка, Т16-46 Фрунзівка-Мардарівка-Долинське-Шимковє, км 28+500 -км 50+400, О160101 (Т16-33) Ананьїв – Байтали – Білине Ананьївський район км 0+000- км 20+500, С160106 /Р-71/ - Новогеоргіївка з метою подальшого фінансування поточного середнього ремонту даних автомобільних доріг з обласного бюджету.» - зазначив Андрій Олександрович

Голова Ананьївської Першої сільської ради Соломахін В.О. наголосив, що сільська рада готова до співфінансування капітального або поточного ремонту доріг, які проходять через територію сільської ради та запропонував звернутися з даною пропозицією до Одеської обласної адміністрації.

Також Гладкий А.О. виступив з питанням про необхідність виготовлення містобудівної документації  на об’єкти комунальної власності територіальних громад району.  Зазначив, що на сучасному етапі побудови ефективної, конкурентоспроможної економічної системи держави і її регіонів містобудівна документація та забезпечення і контроль її реалізації через систему містобудівного кадастру грають провідну роль у довгостроковому соціально-економічному та просторовому плануванні розвитку територій. Наявність містобудівної документації визначає особливості та напрямки використання територіальних ресурсів, режими забудови територій та землекористування, прогнозує інвестиційну спроможність територій, встановлює функціональне призначення територій, забезпечує встановлення меж населених пунктів, передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб тощо.

Таким чином, у разі відсутності актуалізованої містобудівної документації, розробленої на оновленій топографо-геодезичній основі – схем планування територій районів та/або генеральних планів населених пунктів, стає неможливим розроблення іншої містобудівної документації, яка безпосередньо визначає умови і режим використання територій та їх функціональне призначення, конкретизує умови, обмеження та особливості забудови – планів зонування та детальних планів територій.

Оновлення топографо-геодезичної основи для подальшої розробки містобудівної документації є обов’язковою вимогою частини 3 статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності.

Генеральні плани населених пунктів Ананьївського району всі створені в 60-х 70-х роках на даний час: проведено топографо-геодезичну зйомку в масштабі 1:25000 Ананьївського району. На теперішній час схема планування Ананьївського району на оновленій топографо-геодезичній основі повністю завершена, пройдено архітектурно-містобудівну раду Одеської області, виділено кошти на проведення експертизи проекту. Підписаний та зареєстрований договір на проведення експертизи проекту з філією «Київоблбудекспертиза», роботи тривають орієнтовно завершаться 17 грудня 2017 року. Після проведення експертизи Схема буде подана на затвердження Ананьївській районній раді. Проведено топографо-геодезичну зйомку в масштабі 1:2000 м. Ананьїва. Генеральний план м. Ананьїва розроблено крім розділу історико-культурний опорний план, роботи тривають протягом листопада грудня 2017 року. Проведено громадські слухання по генеральному плану, після завершення робіт з історико-культурного опорного плану проект буде подано на розгляд архітектурно-містобудівної ради Одеської області. Проведено топографо-геодезичну зйомку в масштабі 1:2000 с. Жеребкове. Завершені роботи по генеральному плану с.Жеребкове, проводяться громадські обговорення.

Головний лікар Ананьївського ЦПМСД Ченчик В.І. надав інформацію щодо епідемії кору в Одеській області та ситуації, яка склалася зокрема в Ананьївському районі. Загалом в Україні зареєстровано 6 випадків смерті від кору (2 дорослих та 4 дітей).

В Одеській області зареєстровано 1280 випадків хвороби (90% захворівши не отримали щеплення).

Проте в Ананьївському районі кількість прищеплених достатня для запобігання захворюваності. Також наявні в лікарні, ФАПах та амбулаторіях 104 дози бельгійської вакцини КПК. Сільські голови, в свою чергу, можуть контролювати процес вакцинації, проводити бесіди з тими, хто свідомо та без причин відмовляються вакцинувати дітей.

Також, Валерій Іванович запевнив присутніх, що всі вакцини, згідно календаря вакцинації для дітей є безкоштовними. Дорослим, які не впевненні чи не знають, що мають імунітет до даного захворювання, потрібно провести тест, після чого, за потреби, провести ревакцинацію.

Бацеля О.М. директор районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді звернулась до присутніх з приводу влаштування дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання та необхідність поновлення посад в сільських радах фахівців з соціальної роботи.

Причини, через які діти залишаються без батьківського піклування та виховання, різні, але наслідок один – дитина позбувається конституційного права на сімейне виховання.

Сьогодні визначальною державною політикою України в плані виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є їх влаштування у форми сімейного виховання: усиновлення (удочеріння); під опіку, піклування та в прийомні сім’ї (ПС),  дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).

Станом на 01.01.2018 року на території Ананьївського району проживає 102 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування . З них : 70 дітей під опікою, 7 дітей в прийомних сім’ях,2 дитини в ДБСТ, 4 дитини в будинку дитини , 1- будинок інтернат, 1- центрі соціально- психологічної реабілітації, 2- ПТУ , школах – інтернатах - 14 дітей, 1 дитина на тимчасовому влаштуванні в сім’ї родичів.

Проте загальна чисельність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться в державних закладах все ще залишається надто великою, тобто не всі діти  влаштовані в сімейні форми виховання. Зменшення кількості дітей, даної категорії можливе за умови активізації роботи із запобігання соціальному сирітству, а також завдяки всебічній державній підтримці національного усиновлення та розвитку сімейних форм виховання. На даний час у нашому районі є цілком реальна можливість організації та створення нових прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Особливістю діяльності таких сімей є їх державне фінансування. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. ( з 1 грудня 2017 року: до 6-ти років -2984,00 грн., від 6 до 18-ти років – 3720 грн)

            Патронат є альтернативою державним інтернатам та притулкам. Діяльність сімей патронатних вихователів дає можливість уникнути рішення щодо позбавлення батьківських прав тих татів і мам, яким була потрібна допомога у налагодженні життя. Створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати чиюсь сім’ю, але й можливість вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку на міць. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

В 2012 році змінилось відношення до роботи з соціально незахищеними верствами населення. З’явився інститут фахівців із соціальної роботи, дану професію було внесено до кадастру професій та почалася їх робота на території України.

Фахівці з соціальної роботи працювали з найуразливішими категоріями громадян. На одного фахівця покладено роботу з населенням до 2 тисяч осіб в сільській місцевості. Тому вони, наче соціальні «дільничі»: повинні володіти інформацією про мешканців свого мікрорайону, виявляти осіб, котрі потребують відповідної допомоги.

   В Ананьївському районі   їх було одинадцять. Фахівці були забезпечені робочими місцями на базі сільських рад Ананьївського району.

Клієнти  фахівців із соціальної роботи — це люди різного віку, з широким колом життєвих проблем. Найперша увага спрямована на роботу з сім’ями, де є діти, — запобігання бездоглядності, попередження насильства, робота з сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування (сім’ї опікунів, піклувальників).

Тож директор районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді звернулась до голів сільських рад з проханням про відновлення посад фахівців із соціальної роботи.

Про запобігання бездомності та безпритульності, облік та супровід осіб, які потрапили у складні життєві умови доповіла Світлицька Л.Я. – начальник управління соціального захисту, звернулась до голів сільських рад з проханням контролювати та звертати увагу на неблагонадійні родини, самотніх пенсіонерів тим паче в період холодів. За потреби облаштовувати пункти обігріву для даних категорій населення.

На цьому нарада була завершена.

IMG 2778

 

Календар новин

<< < Січень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31