Детінізація заробітної плати

Детінізація заробітної плати

Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, управління виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог.

Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота органів Пенсійного фонду спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України – обов’язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію -  виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою. Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відповідальність за сплату внесків покладено на страхувальників-роботодавців, оскільки саме вони повинні забезпечити реалізацію права на пенсію своїм найманим працівникам, тому що до страхового стажу працівника включаються ті періоди(місяці) роботи, за які нараховано та сплачено страхові внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

         Треба зауважити, що періоди роботи, за які роботодавець не сплатив внески, не враховуються до страхового стажу при нарахуванні пенсії.

        Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж  та можливість  одержання заробленої пенсії  в майбутньому.

Шановні громадяни! Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства  - прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

До речі, будь-яка особа має можливість переглянути свої персональні дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб. Для цього необхідно зареєструватися на веб-

порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

 

Головний  спеціаліст

фінансово-економічного відділу         

О. М. Кульбака 

Календар новин

<< < Січень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31