20 травня - День Південного Бугу

 

151

     Неможливо оцінити  важливість існування рік на планеті - цих важливих артерій  життя. Відомий факт, що забудова населених пунктів була тісно пов’язана  з наявністю  річки  чи  якоїсь її притоки .

    По Ананьївщині протікає одна середня річка - це  річка Тилігул та три малих (з їх притоками),більшість з них відноситься до басейну рік Причорномор’я.

    Відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу  20 травня святкується  День річки Південний Буг, до басейну  якої  на території  Ананьївського району відносяться водні об’єкти, що розташовані на території  Жеребківської  сільської  ради. До них входять  7 ставків, всі вони невеликої площі і не спричиняють негативного впливу на прилеглі землі.

        Через суттєву замуленість, значне заростання та відсутність джерел додаткового живлення (живляться ставки здебільшого осадовими водами) унеможливлюється використання більшості водних  об’єктів  на території  сільради.

       Зусиллями громади  здійснюється догляд за окремими ставками та їх гідротехнічними спорудами (зокрема за тими, що в селі Жеребкове) . В  попередні роки проведено ремонт водоскидів двох ставків. Учнями  жеребківської школи періодично здійснюється розчистка джерела, яке знаходиться в селі і підживлює нижній ставок, що  в селі Жеребкове. Безумовно, це покращує  стан згаданих   водних об’єктів.

        Для можливості використання  інших ставків на території району, в тому числі  тих, що в басейні річки Південний Буг, необхідно забезпечити наявність джерел їх додаткового живлення, здійснити їх розчистку від рослинності  та мулу. Інакше їх стан погіршуватиметься і надалі і, а ми безпорадно спостерігатимемо, як вони перестають існувати.

     Всім нам варто  задуматись над тим, якими мають бути наші дії, і що ми залишимо по собі нашим нащадкам.

     Закликаємо усіх не байдужих до майбутнього екологічного стану водних ресурсів прийняти активну участь у заходах, присвячених Дню Південного Бугу.

 

     Інженер  1 категорії  Одеської гідрогеолого-меліоративної експедиції  Т. Лянко

Календар новин

<< < Грудень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31