Звернення депутатів Ананьївської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо гарантування виконання статті 49 Конституції України в частині створення умов ефективного і доступного для всіх громадян медичног

 

Рішенням районної ради №125-VІІ від 31.03.2017 затверджено звернення депутатів Ананьївської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо гарантування виконання статті 49 Конституції України в частині створення умов ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування у зв’язку з проведенням медичної реформи.

 

В листопаді 2016 Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформи системи охорони здоров'я. Задекларовані КМУ доступність, покращення медичної допомоги на місцях, насправді на місцях бачаться як згортання медичних послуг, залишення пацієнтів сам на сам із своїми проблемами. В Ананьївському районі проходять 5 територіальних доріг та  регіональна дорога Р-7. Найвіддаленіший  населений пункт до районного центру- міста Ананьєва знаходиться близько 40 кілометрів, однак дістатися до нього на автотранспорті потрібно близько півтори години. До визначеного проектом центру госпітального округу від міста Ананьєва  більше 30 кілометрів, а час витрачати майже такий самий. Про яку доступність медичної допомоги при повному бездоріжжі можна розповідати? Визнаємо, що медицина потребує реформування, а не простого копіювання чужого, навіть найкращого досвіду та намагання  пристосовувати до нього населення. Заявлені МОЗ  надання екстреної допомоги у 60 хвилин не можливо виконати на місцях. Пропозиції щодо укладання договорів між лікарем та громадянами може залишити без медичної допомоги різноманітні, так звані, «групи ризику».

За  словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, концепція стосується трьох напрямків: збір внесків через загальне оподаткування, які йтимуть у держбюджет; створення національного страховика - оператора коштів держбюджету "Національна служба здоров’я"; оплата за кожну окрему послугу.   Складається враження, що концепція це більше фінансовий проект розрахований більш на комерціалізацію медичних послуг, а не визначення напрямків щодо  профілактики,  діагностики, лікування   та  реабілітації  громадян.

На наше переконання запропонована реформа не враховує потреби сільських територій, віддаляє надання медичних послуг від пацієнтів, погіршить медичне обслуговування сільських жителів. Вважаємо, що медична реформа не можне відбуватися без  налагодження  транспортної інфраструктури, з переданням відповідальності на місця за розвиток медицини потребує і перерозподілення податків від центру на місця.

Шановний пане Президенте!

Стаття 49 Конституції України зазначає що держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Звертаємося до Вас, як гаранта Конституції, зберегти та не допустити звуження прав громадян на доступне  та ефективне медичне обслуговування. Доручити Кабінету Міністрів України здійснити зміни до проведення медичної реформи врахувавши пропозиції представників громад.

 

slid31 01_17

 

Календар новин

<< < Липень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31