День води

 

День  води - 2017

        В  цьому місяці  людство  святкує  Всесвітній день охорони водних ресурсів.

        Рішення відзначати  22 березня кожного року , як Всесвітній день води, прийняла Генеральна Асамблея  ООН в 1992 році ,вперше його святкували в 1993 році.

        В резолюції  Генеральної Асамблеї  всім державам запропоновано проводити в березні  заходи, присвячені збереженню та оздоровленню водних ресурсів.

 

        На сьогоднішній день вода стала ресурсом,що забезпечує нормальний розвиток суспільства. Постійно зростає, як потреба у воді,так і обсяг  її використання. Запаси придатної до споживання води на планеті зменшуються. Важко уявити,що сталося б з нашою планетою, якби щезла прісна вода. А така загроза існує. Вже сьогодні  багато жителів Землі відчувають дефіцит  якісної питної води. Населення півдня Одеської області вимущене використовувати привозну прісну воду.

        Забір води здійснюється, як з підземних водоносних горизонтів, так і з поверхневих водних об єктів.  В нашому регіоні вода здебільшого використовується на господарсько – питні та сільськогосподарські потреби, лише невелика  її частка  використовується на виробництві.

        Велика кількість (від 30 до 70% ) прісної води втрачається в зношених водопровідних мережах. Це-проблема багатьох містУкраїни- країни,питна вода якої є  найгіршою в Європі. Суттєвою проблемою регіону є також те,що каналізаційні стоки часто

неочищеними або недостатньо очищеними  потрапляють в поверхневі водні об єкти  (зокрема, в Ананьєві -в річку Тилігул).

           Без води людина не може прожити більше кількох діб,але, навіть розуміючи всю важливість ролі води в й її житті, вона все рівно  продовжує  спричиняти шкоду водним об єктам, безповоротно змінюючи їх природний режим скидами та відходами.         

           В нинішній час проблема збереження  водного середовища є дуже актуальною,проте люди починають забувати всім відомий вислів: « Вода-це життя».

.          Через Ананьївський район протікають річки  Тилігул та В.Куяльник з притоками. На території району 27 ставків різної площі, менші з яких в засушливі  пори року пересихають. Для попередження повного висихання водних об єктів неохідна участь людини. Ми  спільними зусиллями  мусимо не дати  пересохнути тим малим річкам та потічкам,які  протікають по території нашого  району. Кожен з нас мусить хоч чимось допомогти природі: розчистити,впорядкувати  джерело,посадити біля річки  дерево, прибрати сміття на березі, закликати  несумлінних громадян не смітити,не забруднювати,не шкодити. Усвідомлюючи  обмеженість та вразливість водних ресурсів,ми   маємо робити все залежне від кожного з нас для їх збереження .

 Саме ми маємо подбати про життя майбутніх поколінь своїм дбайливим ставленням  до поверхневих водних об єктів та раціональним використанням підземних вод.

         Обурливо і прикро,що кожне нове покоління залишає воду ще більше забрудненою.

Наслідки  недбалого ставлення  і нераціонального використання цього життєво необхідного ресурсу мають безпосередній вплив на  життя людини. Від того,яку воду ми споживаємо залежить наше здоров я. Варто пам ятати,що  чиста вода- це благополуччя наших нащадків. Якість життя майбутніх поколінь залежить  від нашого сьогоднішнього ставлення до водних ресурсів.  Ми маємо усвідомити,що вода- основа життя та здоров я кожної людини, визначальний фактор всіх форм життя на Землі.               Потрібно вміти  охороняти і берегти воду - великий дар природи і наше багатство.

 

        Тамара Лянко , інженер Одеської гідрогеолого –меліоративної експедиції

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30