семінар-нарада22.02.2017

 

22 лютого керівництво району провели семінар-нараду з головами міської та сільських рад з питань, стосовно реформування медицини. Участь у нараді також взяли головний лікар  КУ «Ананьївська ЦРЛ» Койчев А.С. та головний лікар КЗ «Ананьївський районний ЦПМСД» Ченчик В.І., головний спеціаліст з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату РДА, депутат районної ради В.М.Мудрик, головний редактор районної газети та депутат районної ради В.О.Сєдов, директор КП «Об’єднаний трудовий архів міста і сіл Ананьївського району», депутат районної ради  Н.П.Нєгруца,  керівники структурних підрозділів РДА.

Голова районної ради В.А.Мокряк наголосив, що основним питання на сьогодні є реформа медицини та метою даного зібрання є збереження медицини в Ананьївському районі в умовах вже розпочатої реформи. Завданням влади є створення належних умов для надання якісних медичних послуг населенню. 

Інформацію з приводу даного питання надав головний лікар КУ «Ананьївська районна ЦРЛ» Койчев А.С.  

З розгорнутою інформацією щодо створення госпітальних округів можна ознайомитись за посиланням 

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170130_a.html

Згідно законодавства багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис осіб.

Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Таких умов в Ананьєві немає, проте зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км. На даний час стан доріг Ананьївського та й сусідніх районів аварійний, тому ні до м.Подільськ, ні до м.Балта не встигне доїхати швидка за 60 хвилин. Таким положенням справ обурені сільські голови, так як вони представляють інтереси сільських громад.

Головний лікар КЗ «Ананьївський районний ЦПМСД» В.І.Ченчик більш докладно розповів про матеріальний стан, кадрове забезпечення медицини на первинному рівні. Валерій Іванович зазначив, що поганий стан шляхів є однією з основних причин негативного сприйняття медичної реформи населенням.

Голова районної ради В.А.Мокряк нагадав присутнім, що в минулому році були пропозиції 2017 рік зробити «профільним роком медицини» в Ананьївському районі. Тобто більшість коштів районного бюджету, окрім основних видатків виділяти на розвиток медицини. Погодився з думкою Валентина Анатолійовича і голова райдержадміністрації Д.С.Маковейчук та надав присутнім інформацію про зміни в мережі медичних закладів  в сусідніх районах.

Проте, присутніх цікавило питання чи може бути госпітальний округ в м.Ананьїві.

Після бурхливого обговорення депутат райради В.О.Сєдов запропонував провести громадські слухання, для з’ясування чіткої позиції населення стосовно даної проблеми. Міський голова П.І.Маковецький та сільські голови підтримали дану пропозицію. В свою чергу депутат райради В.М.Мудрик запропонувала при плануванні та розподілі перевиконання бюджету бути більш далекоглядними. Враховуючи, що ФАПи залишаться в подальшому на утриманні громад, потрібно, щоб  на даний час місцева влада підтримала фельдшерсько-акушерські пункти та надати максимальне фінансування з бюджетів всіх рівнів для закупівлі необхідного мед. обладнання, ремонт ФАПів та придбання мед.автомобіля для ЦПМСД. Своє бачення вирішення проблеми висловили сільські голови Рябий М.І., Думитрашко М.Б., які теж вбачають вихід з даної ситуації в співфінансуванні ФАПів з різних бюджетів.

Керуючий справами В.П.Мудрик запропонував сільським,  міській та районній  радам провести сесію з включенням до порядку денного питання щодо реформи медицини, проаналізувати запропоновані шляхи реформування та внести свої пропозиції розробникам. Також звернутись через Асоціації районних, сільських рад до Кабінету Міністрів з своїм баченням реформування. Задіяти в даному питання районну організації інвалідів та інші громадські організації.

Також, на нараді прозвучала пропозиція міського голови П.І.Маковецького стосовно створення в Ананьївському районі КП «Відділ капітального будівництва», в обов’язки якого включити виготовлення кошторисної документації на будівництво, ремонт об’єктів, електромереж та іншого.

Директор КП «Об’єднаний трудовий архів міста та сіл Ананьївського району» Н.П.Нєгруца надала інформації стосовно фактичного фінансування установи та озвучила потреби трудового архіву для ефективної роботи та надання вчасних та якісних послуг населенню.

Керуючий справами В.П.Мудрик нагадав присутнім про те, що триває ІІ етап електронного декларування.

Зустріч вийшла насиченою і корисною, оскільки присутні розглянули й активно обговорили проблемні та актуальні питання в плані реформування медицини та вирішили на найближчих сесіях сільських, міській та районній радам внести дані питання до порядку денного, провести громадські слухання та за результатами звернутися до Президенту України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів з пропозиціями щодо реформування.

DSCN1182
DSCN1136
DSCN1131

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30